İstanbul Dezenfekte İlaçlama Fiyatları 0555 161 0980

Koronavirüs hastalığı dezenfekte (COVID-19): Sağlık bakımı olmayan ortamlarda yüzeylerin temizlenmesi ve dezenfeksiyon edilmesi
2021 Firmaları firması şirketleri telefonu Avrupa yakası Anadolu yakası hizmeti yapan firma
Yüzeylerin Sprey Dezenfeksiyonu: Neden dezenfektan püskürtmelisiniz?
Doğrudan insandan insana bulaşmaya ek olarak, kontamine yüzeyler ayrıca virüs ve patojen bulaşma riski oluşturur. Özellikle mevcut COVID-19 salgınında bu büyük önem taşıyor: Araştırmalar, SARS-CoV-2 virüslerinin her gün temas ettiğimiz yüzeylerde birkaç gün hayatta kalabileceğini gösteriyor.
Pestnova, yüzey kaplamalarında küresel bir uzmandır. Misyonumuz: Yüzeylere renk, koruma ve işlev getiriyoruz.

Bu, yüzeylerin dezenfekte edilmesi söz konusu olduğunda bizi ideal ortak yapar. Mobil püskürtme ünitelerimiz ile en yaygın dezenfektanlar yüzeylere hızlı, kolay ve hatta geniş alanlara uygulanabilir. Bu şekilde insanları inovasyonumuzla destekliyoruz ve virüslerin yayılmasının etkili bir şekilde azaltılmasına katkıda bulunuyoruz.
Sprey dezenfeksiyon nerede kullanılabilir?
Günlük kullanım alanlarının yanı sıra hasta olan veya zaten hasta olan kişilerin uğrak yerlerine de özel dikkat gösterilmelidir .

Soyunma Odaları, Banyolar, (Sıhhi tesisler)
Ofis Alanları
Restoranlar ve yemek hazırlama alanları
Eğitim tesisleri
Toplu taşıma
Genel olanaklar, giriş yolları ve halka açık alanlar
Ne dezenfekte edilebilir?
Püskürtme teknolojisi, dezenfektan ile kapsamlı bir yüzey kaplaması sağlar - daha sonra bakteri , mantar veya virüslerin mikrobiyal varlığı azaltılabilir.
En azından sınırlı virüsidal olan sıvı haldeki dezenfektanlar püskürtme yoluyla yüzeylere uygulanmaya uygundur.
Dezenfektan türleri : Alkol, aldehitler, biguanidler, bisfenoller, diamidinler, peroksjenler, fenolikler, kuaterner amonyum tuzları ve halojen salıcı bileşiklere dayanır.
Sprey dezenfeksiyon kimler için uygundur?
Dezenfeksiyon solüsyonlarının püskürtülmesi genellikle aşağıdaki gruplar tarafından gerçekleştirilir:

Temizlik ve Sanitasyon Sağlayıcıları
Sağlık ve Bakım Sağlayıcıları
Belediye Çalışanları
Kapıcılar, Ticari ve Konut Tesis Yöneticileri
Güvenlik yetkilileri: Askerler ve Yedekler
Sağlık hizmeti olmayan ortamlarda dezenfeksiyon için hangi alanlara öncelik verilmelidir?
Dezenfeksiyon uygulamaları, ev, ofis, okullar, spor salonları, halka açık binalar, inanç temelli toplum merkezleri, pazarlar, ulaşım ve iş ortamları veya restoranlar gibi sağlık hizmeti dışı ortamlarda COVID-19 virüsü bulaşma potansiyelini azaltmak için önemlidir. . Bu sağlık hizmeti dışı ortamlardaki yüksek temas yüzeyleri , kapı ve pencere kolları, mutfak ve yiyecek hazırlama alanları, tezgahlar, banyo yüzeyleri, tuvaletler ve musluklar, dokunmatik ekranlı kişisel cihazlar, kişisel bilgisayar klavyeleri ve iş gibi öncelikli dezenfeksiyon için tanımlanmalıdır yüzeyler.
Sağlık hizmeti olmayan ortamlarda hangi yüzey dezenfektanları COVID-19'a karşı etkilidir?
Sağlık bakımı olmayan ortamlarda, sodyum hipoklorit (ağartıcı / klor) önerilen% 0.1 veya 1.000 ppm konsantrasyonunda (1 kısım% 5 güçlü ev tipi çamaşır suyunun 49 kısım suya) kullanılabilir. Yüzey dezenfeksiyonu için% 70-90 alkol de kullanılabilir. Yüzeyler önce su ve sabun veya deterjan ile temizlenmeli, ardından dezenfekte edilmelidir. Kirin daha az kirli alanlara yayılmaması için temizlik her zaman en az kirli (en temiz) alandan en kirli (en kirli) alana doğru başlamalıdır.
DOKUNMASIZ UYGULAMA
Yüzeylere dokunmaya veya silmeye gerek yoktur. Bu, daha az çözüm kullanırken hızlı ve etkili bir uygulama yöntemi sağlar.


ÇAPRAZ KONTAMİNASYONU AZALTIN
Çoğu durumda, püskürt ve sil tekniği bakterileri bir yüzeyden diğerine taşıyabilir. Victory Sprayer'ın temassız etkisi sayesinde çapraz kontaminasyon önemli ölçüde azaltılabilir.


SIVI YAPIŞKANLIĞI VE KAPSAMI
Elektrostatik püskürtücülerin kullanılması, hızlı ve etkili bir kimyasal uygulama sağlayacaktır. Tam şarjlı damlacıklar yüzeye çarptığında eşit bir yayılma oluştururlar. Parçacıklar katyonik yüklerini yakl. 2-3 saniye - damlamaları önleme. Bu, çözümün gizli ve gölgeli alanları örtmesine izin verir ve ayrıca küçük bir süre içinde geniş bir alanı kapatmanıza olanak tanır. Bu püskürtücüler, tam kapasitelerine göre çalışabilmeleri için çözümler için bekleme sürelerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.


ELEKTROSTATİK SARMA
Elektrostatik yüklü bir çözeltiyi püskürttüğünüzde, çözelti iletken yüzeyleri saracaktır. Victory Sprayers, geniş ve güvenli kullanım için patentli bir sistem sağlar.ÇEVRE DOSTU
Victory Sprayers, fit kare başına% 65'e kadar daha az kimyasal püskürterek dezenfeksiyona çevre dostu bir yaklaşım sunar.
Tüm dezenfektan solüsyonları opak kaplarda, doğrudan güneş ışığına maruz kalmayan, iyi havalandırılan kapalı bir alanda saklanmalı ve ideal olarak her gün taze olarak hazırlanmalıdır.

Kapalı alanlarda, COVID-19 için dezenfektanların yüzeylere rutin püskürtme yoluyla uygulanması önerilmez. Dezenfektanlar uygulanacaksa, bunlar dezenfektana batırılmış bir bez veya mendil ile yapılmalıdır.
Açık pazarlar, yollar gibi dış mekanların dezenfeksiyonu için rehberlik nedir?
Dış mekanlarda, COVID-19 virüsü veya diğer patojenler için caddeler veya açık pazar yerleri gibi alanlarda büyük ölçekli püskürtme veya fümigasyon önerilmez. Sokaklar ve kaldırımlar, COVID-19 için enfeksiyon yolları olarak kabul edilmez. Dezenfektanların dışarıda bile püskürtülmesi insanların sağlığı için zararlı olabilir ve göz, solunum veya cilt tahrişine veya hasarına neden olabilir.

Bu uygulama etkisiz olacaktır, çünkü örneğin kir veya çöpün varlığı dezenfektanı etkisiz hale getirir ve tüm maddeleri fiziksel olarak uzaklaştırmak için manuel temizlik mümkün değildir. Bu, kaldırımlar ve asfaltsız yürüyüş yolları gibi gözenekli yüzeylerde daha da az etkilidir. Kir veya çöp yokluğunda bile, kimyasal püskürtmenin, patojenleri etkisiz hale getirmek için gerekli temas süresine izin vererek yüzeyleri yeterince kaplaması olası değildir.
Dezenfektan kullanırken riskinizi azaltmak önemlidir:

Dezenfektan ve konsantrasyonu, yüzeylere zarar vermekten kaçınmak ve hanehalkı üyeleri (veya kamusal alan kullanıcıları) üzerindeki toksik etkileri önlemek veya en aza indirmek için dikkatlice seçilmelidir.
Çamaşır suyu ve amonyak gibi dezenfektanları karıştırmaktan kaçının çünkü karışımlar solunum yolu tahrişine neden olabilir ve potansiyel olarak ölümcül gazlar salabilir.
Ürünün uygulanması sırasında, kuruyana ve koku kalmayana kadar çocukları, evcil hayvanları ve diğer kişileri uzak tutun.
Pencereleri açın ve havalandırmak için fanları kullanın. Çok güçlü hale gelirlerse kokulardan uzaklaşın. Dezenfektan solüsyonları her zaman iyi havalandırılmış alanlarda hazırlanmalıdır.
Yüzey bezleri dahil herhangi bir dezenfektan kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın.
Kullanılmadığı zaman kapakları sıkıca kapalı tutun. Kaplar açıkken dökülmeler ve kazalar daha olasıdır.
Çocukların dezenfektan mendil kullanmasına izin vermeyin. Temizlik sıvılarını ve dezenfektanları çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği yerlerde saklayın.
Temizlik sırasında kullanılıyorsa, eldiven ve maske gibi tek kullanımlık malzemeleri atın. Temizlemeyin ve tekrar kullanmayın.
Elleri temizlemek için veya bebek mendili olarak dezenfektan mendil kullanmayın.
Sağlık bakımı olmayan ortamlarda dezenfekte ederken önerilen minimum kişisel koruyucu ekipman, lastik eldivenler, su geçirmez önlükler ve kapalı ayakkabılardır. Kullanımdaki kimyasallara karşı koruma sağlamak için veya sıçrama riski varsa göz koruması ve tıbbi maskeler de gerekebilir.


Not: Kaynak kısıtlamaları nedeniyle temizlik ve dezenfeksiyonun düzenli olarak mümkün olmadığı durumlarda, sık sık el yıkama ve yüze dokunmaktan kaçınma, yüzey kontaminasyonu ile ilişkili herhangi bir olası bulaşmayı azaltmak için birincil önleme yaklaşımları olmalıdır.

ADALAR BEŞİKTAŞ EYÜPSULTAN PENDİK ÜMRANİYE
ARNAVUTKÖY BEYKOZ FATİH SANCAKTEPE ÜSKÜDAR
ATAŞEHİR BEYLİKDÜZÜ GAZİOSMANPAŞA SARIYER
ZEYTİNBURNU AVCILAR BEYOĞLU GÜNGÖREN SİLİVRİ
BAĞCILAR BÜYÜKÇEKMECE KADIKÖY SULTANBEYLİ
BAHÇELİEVLER ÇATALCA KAĞITHANE SULTANGAZİ
BAKIRKÖY ÇEKMEKÖY KARTAL ŞİLE
BAŞAKŞEHİR ESENLER KÜÇÜKÇEKMECE ŞİŞLİ
BAYRAMPAŞA ESENYURT MALTEPE TUZLA